Pozoruhodné stavby – 4. díl: Rezidence Korunní

Boulevard, Villa a Industrial. Tak se jmenují tři části bytového komplexu, který na pražských Královských Vinohradech postavila přední realitní skupina Sekyra Group Real Estate. V místě bývalých čokoládoven se tak nachází nejenom více než dvě stě sedmdesát luxusních bytů a ateliérů, ale i veřejné prostranství s parkovou úpravou a parkovací místa.

Rezidence Korunní na pražských VinohradechRezidence Korunní vyrostla na atraktivním území v blízkosti centra Prahy a už před dokončením projektu byla poptávka po bytech vysoká, zvláště mezi Čechy. Tři novostavby spojené v jeden areál totiž ideálně vyjadřují kosmopolitní povahu města a zároveň respektují tolik potřebné soukromí.

Prostor pro odpočinek i setkávání se

Soubor budov situovaný po obvodě čtvercového půdorysu nabízí ve vnitřním prostranství odpočinkovou zónu – dvůr s vodní plochou, lavičkami a zelení, který může sloužit ke společenskému setkávání lidí a vede z něj přímý vstup do tří částí komplexu. Plocha před objektem mezi ulicemi Korunní a Říčanská je zatravněna a rovněž opatřena místy k posezení. Součástí projektu jsou i prostory pro obchodní jednotky. Nadměrného provozu se ale obyvatelé novostaveb bát nemusí – projekt počítá s maximálně třemi obchodními plochami.

K Rezidenci Korunní patří podzemní garáže, sklípky a bezpečnostní ostraha. Jednou z výhod lokality je její občanská vybavenost. „V blízkosti rezidence jsou nákupní centra, ale i divadlo a nemocnice,“ zdůraznil ředitel developmentu Sekyra Group Real Estate Leoš Anderle. Areál je navíc dopravně dostupný tramvají i metrem; stanice metra Jiřího z Poděbrad je v docházkové vzdálenosti. V okolních ulicích sídlí spousta restaurací, kaváren, malých obchodů i velkých obchodních center, pěšky se dá snadno dojít do Havlíčkových Sadů.

Předzahrádky či balkony

Projekt si vyžádal celkovou investici 1,3 miliardy korun a jako generální dodavatel se na něm podílela společnost Metrostav. Velikost bytů se pohybuje od 1+kk po 5+1. U přízemních bytů nechybí předzahrádky, většina ostatních bytů nepostrádá balkon. V posledních podlažích budov jsou umístěné mezonetové byty, přinášející neopakovatelné výhledy na Prahu.

interiér bytu v Rezidenci KorunníRozličnost jednotlivých částí celé stavby pochází z architektonické dílny ateliéru Causa – každá část má různou úroveň podlaží a specifické vybavení vnitřních prostor:

  • Boulevard

Severní část zvaná Boulevard přiléhá k ulici Korunní. Jedná se o osmipatrový bytový dům s balkony, který láká jak vnitřním prostorovým řešením a vybavením, tak výhledy na Strašnice, Bohdalec, Vršovice, Nusle, Pankrác či Vinohrady. Ve večerních hodinách upoutá pozornost především osvětlená Žižkovská televizní věž.

  • Villa

Východní a jižní část Rezidence Korunní nese název Villa a je určena k nadstandardnímu bydlení. Její výška se postupně svažuje směrem k ulicím Hradešínská a Říčanská, ve svém nejnižším bodě citlivě navazuje na stávající zástavbu městských vil, které na Vinohradech vznikly na začátku minulého století. Má šest nadzemních podlaží.

  • Industrial

Západní nadstandardní část Rezidence Korunní dostala jméno Industrial. Sousedí se stávajícím bytovým projektem Korunní dvůr, který si ke svému bydlení vybraly známé osobnosti jako třeba miss České republiky pro rok 2004 Jana Doležalová, módní návrhářka Beata Rajská nebo fotbalista Patrik Berger. Sedmipodlažní Industrial se od ostatních částí souboru odlišuje svým technickým pojetím; disponuje velkoprostorovými byty s důrazem na kvalitní vybavení – bytové jednotky mají například hliníková okna a kovové zárubně.

Přečtěte si také

  1. Pozoruhodné stavby – 2. díl: Rezidence Manovka Architektonicky zajímavý bytový dům vyrostl v Praze 6 v blízkosti Bílé hory a Divoké Šárky. Rezidence Manovka představuje soubor osmnácti bytů od...
  2. Pozoruhodné stavby – 1. díl: Rezidence Rozhledna Praze 4 vévodí od jara 2009 nová budova – Rezidence Rozhledna. Patnáctipatrová budova za více než 330 milionů korun je...