Smíchov čeká proměna v multifunkční čtvrť. Součástí budou i nové byty

Příjemnější čekání na autobus slibuje proměna okolí smíchovského nádraží, k níž by mělo dojít v příštích letech. Coby nová městská čtvrť nabídne Smíchov také nové byty a podle současných plánů má opravou projít i samotné nádraží.

Smíchov CityZa chystaným projektem nové podoby pozemků táhnoucích se od smíchovského nádraží k Ženským domovům, stojí přední česká developerská společnost Sekyra Group. Ta hodlá na Smíchově postavit dvě nová náměstí, obchodní centrum a kanceláře. „Počítáme rovněž se školou, parkovištěm a dlouho promenádou,“ prozradil ředitel Sekyra Group Leoš Anderle.

Čistější prostředí u zastávek autobusů

Dalším plus revitalizace smíchovského nádraží bude zlepšení situace u stanovišť autobusů, kde jsou nyní cestující často nuceni čekat na spoje mezi špínou a pachem z odpadků a bezdomovců. To by se mělo změnit.

Opravy se nevyhnou ani samotnému vlakovému nádraží. Podle slov mluvčího Správy železniční dopravní cesty Pavla Hally budou na nástupištích vybudovány výtahy a možná i další bezbariérové prvky. „Chtěli bychom s rekonstrukcí začít nejpozději v roce 2013, abychom dosáhli na evropské dotace,“ sdělil Halla.

Smíchov City_Horní náměstíO opravě nádražní budovy rozhodnou České dráhy

Zda dojde i na opravu vlastní nádražní budovy, to zatím není jisté. Majiteli jsou totiž České dráhy. „My České dráhy samozřejmě oslovíme, řekneme jim o našich chystaných plánech a přizveme je, aby šly do projektu spolu s námi,“ podotkl Halla.

Jak uvedl starosta Prahy 5 Radek Klíma, vznik takzvaného Smíchov City je teď v rukou města. „Podali jsme podnět ke změně územního plánu a doufáme, že jej město co nejdříve projedná a schválí, aby se Smíchov mohl změnit k lepšímu,“ řekl starosta.

Vyšlo na http://praha.idnes.cz/podivejte-se-jak-by-se-melo-zmenit-okoli-smichovskeho-nadrazi-v-praze-122-/praha-zpravy.aspx?c=A111006_173845_praha-zpravy_sfo

Žádné podobné články.