Mladí Pražané od rodičů nespěchají. Vlastní bydlení shání až po třicítce

Čím dál víc mladých lidí bydlí dlouho s rodiči a vlastní bydlení shání až po třicítce. Zájem o vlastní bydlení v Praze přesto stoupá. Díky silné generaci pětatřicátníků. Navíc přibývá takzvaných singles, kteří bydlí sami v menších bytech.

Na trend s dlouhodobým bydlením u rodičů upozornil výzkum Eurostatu. Podle něho je podobná situace i jinde v Evropě.

Kupuje silná generace

I když mladí lidé zůstávají u rodičů bydlet delší dobu, prodej bytů stoupá. Kupovat je začíná silná generace lidí mezi 35 a 39 lety. V Praze jich je přes 120 tisíc a tvoří nejpočetnější skupinu zájemců o nové byty.

I díky nim se loni prodalo 5 000 bytů v Praze, což je o čtvrtinu víc než o rok dřív. Pomohla tomu navíc i nízká úroková sazba hypoték.

Nový trend: singles

Se silnými ročníky navíc mohou developeři počítat podle některých předpokladů ještě deset let.  Mezitím navíc shání nové byty v Praze takzvaní singles. Tedy lidé, kteří žijí sami a vztahy nevyhledávají nebo nemají vztah je navazovat.

Nabídka pro všechny

Singles se hodí zejména menší nové byty. Lidé mezi 35 a 39 lety zase mají často rodinu a možnost hypotéky a tak rádi sahají po větších bytech. Developeři tak v Praze připravují novostavby s byty, které uspokojí obě skupiny.

Nové byty chystá například společnost Sekyra Group. Plánuje mimo jiné rezidenční projekty Rohan City, Smíchov City a Žižkov City. Nové byty tedy přibudou na Praze 3, Praze 8 a Praze 5.

Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/266318-mladi-od-rodicu-nespechaji-pohodlnost-nebo-odraz-krize/

Žádné podobné články.