Pozoruhodné stavby – 1. díl: Rezidence Rozhledna

Praze 4 vévodí od jara 2009 nová budova – Rezidence Rozhledna. Patnáctipatrová budova za více než 330 milionů korun je dílem přední české realitní společnosti Sekyra Group Real Estate a stojí na rozhraní Pankráce a Krče.

Rezidence RozhlednaRezidence Rozhledna dosahuje bezmála 50 metrů a zahrnuje 103 bytů ve velikosti od 2+kk do 3+kk a 12 ateliérů. Součástí většiny bytů jsou prostorné terasy a lodžie, k přízemním bytům patří velké předzahrádky. Dům je určen jak mladým rodinám s dětmi, tak náročnějším zájemcům.

Blízko k okruhu, metru i obchodům

K hlavním lákadlům bydlení na rohu ulic Antala Staška a Na Strži patří panoramatické výhledy téměř na celé město, bezproblémové napojení na pražský okruh a dálnici D1, stanice metra C Budějovická je v docházkové vzdálenosti. Nedaleko novostavby se nachází Budějovické náměstí s desítkami obchodů, poliklinikou a další vybaveností. Obvod Pankráce a Krče je sídlem celé řady prestižních domácích i zahraničních společností. Okolní administrativní či multifunkční areály nabízejí možnost pracovního uplatnění, ale také zábavu a oddych.

Ateliéry Rezidence Rozhledna zabírají plochu 36 metrů čtverečních, nejmenší byt je ve velikosti 38 m čtverečních a naopak největší pojme více než 104 metrů čtverečních. Celková užitná plocha budovy činí 7400 metrů čtverečních.

Stavělo se necelé dva rokyRezidence Rozhledna_lokalita

Bytový dům Rezidence Rozhledna má nosnou železobetonovou konstrukci. Obvodový plášť tvoří kombinace fasádního zateplovacího systému a dřevěných Euro oken. Práce na projektu odstartovala demolicí původního objektu Armabetonu na podzim roku 2006. Vlastní stavební práce začaly o rok později v létě. Architektonický návrh projektu vytvořil ateliér OMICRON-K architekta Martina Kotíka.

Rezidence Rozhledna není jedinou stavbou, která v Praze 4 vyrostla v režii Sekyra Group. „Sekyra Group se zásadním způsobem podílí na nové tváři čtvrté městské části. Vedle Rezidence Rozhledna jsme zde již stačili připravit další dva úspěšné developerské projekty – administrativní centrum pro Českou spořitelnu a budovu East Building,“ uvedl ředitel developmentu společnosti Sekyra Group Real Estate Leoš Anderle.

Žádné podobné články.