Praha získá peníze z pronájmu Rohanského ostrova

Rohanský ostrov je území rozkládající se v Praze na rozhraní Karlína a Libně. V roce 2002 bylo toto území postiženo povodní. I díky této povodni je v současnosti Rohanský ostrov ve velmi zanedbaném stavu. Tato situace by se však měla již brzy změnit.

V roce 2008 vyhrálo Konsorcium Rohan, ve kterém má většinový podíl developerská společnost Sekyra Group, výběrové řízení o téměř 202 tisíc metrů čtverečných pozemků právě na Rohanském ostrově. V rámci projektu Rohan City by mělo vzniknout nové městské centrum zahrnující obytné domy, kanceláře, obchody, služby, nábřeží či park.

Rohan City - Návrh revitalizace Rohanského ostrova

Hlavní město se v roce 2008 rozhodlo, že bude dané pozemky nejdříve pouze pronajímat a až po dokončení výstavby pozemky prodá developerské společnosti. Výstavba v oblasti Rohanského ostrova měla podle původních plánů probíhat v letech 2010 až 2018. Vzhledem k ekonomické krizi se však začátek výstavby opozdí.

Doposud však Praha neměla žádný příjem z daných pozemků, protože nebyly vytvořené a schválené plány Rohanského ostrova. Až 20. prosince 2011 Rada hlavního města Prahy schválila tzv. geometrické plány, které slouží k vymezení využití jednotlivých parcel na Rohanském ostrově. Na základě těchto plánů mohou být nyní uzavírány jednotlivé nájemní smlouvy s developerem a Praha začne získávat peníze z pronájmu těchto pozemků.

Vyšlo na http://www.casopisstavebnictvi.cz/praha-bude-mit-konecne-prijem-z-pronajmu-rohanskeho-ostrova-_N4841

Žádné podobné články.