S novým Smíchov City v Praze pravděpodobně přibude i nový most přes Vltavu

Během následujících deseti až dvaceti let proběhne úplná přestavba okolí Smíchovského nádraží o ploše asi 50 hektarů. Společnost Sekyra Group zde totiž plánuje v rámci projektu Smíchov City vybudovat velký komplex kancelářských, bytových a obchodních domů. Změnu územního plánu již město potvrdilo. Zároveň se však objevují nové otazníky, které jsou s tak velkým projektem bydlení v Praze přirozeně spojené.

Jednodušší bydlení v centru Prahy

Jedním z problémů, o kterých se v současnosti vede diskuze, je i budoucí dopravní situace v lokalitě. Je zřejmé, že s celkovým oživením oblasti se pojí potřeba lepšího spojení s ostatními částmi Prahy. To, co by pak obyvatelé nových bytů v Praze 5 ocenili pravděpodobně nejvíce, by byl nový most přes Vltavu. Smíchovskému nádraží je dnes nejblíže Palackého most, který je ovšem vzdálen necelé dva kilometry.

Přes most autem nebo tramvají?

Pražský radní pro dopravu Josef Nosek (ODS) na Lidovky.cz říká: „Most se v těchto místech stejně jednou postavit bude muset.“ Velkým tématem je však to, zda se bude jednat o most pro automobily nebo pouze pro tramvajovou dopravu. Tento spor probíhá mezi městskými částmi Praha 4 a Praha 2. Radnice Prahy 4 je proti možnosti automobilové dopravy na mostě, obává se totiž negativních dopadů na dopravní situaci na pravém břehu Vltavy. Praha 2 naopak zastává názor, že nový most by dopravě v centru obecně značně ulevil.

Konečná podoba mostu, který bude sloužit nejen lidem pracujícím či bydlícím ve Smíchov City, je tedy zatím v jednání. Každopádně je jisté, že centrum města se rozšíří i na levý břeh Vltavy, který byl doposud v těchto místech zbytečně zanedbáván a nevyužit. Co to vše s sebou přinese, lze zatím pouze spekulovat.

Žádné podobné články.