Zájemci o nové bydlení hledají zejména rodinné domy ve městech

U potenciálních kupců jsou nejvíc v kurzu rodinné domky. Vyplývá to ze statistiky internetových stránek Sreality.cz, která prozradila, že v listopadu si návštěvníci stránek nejčastěji prohlíželi inzeráty s nabídkou právě prodeje rodinných domků. Inzeráty s prodejem bytů byly v mírném odstupu.

na webu Sreality.cz lidé nejčastěji poptávali rodinné domyUživatelé nejvíckrát otevírali nabídku rodinných domů ve velkých městech a jejich okolí. Na prvním místě byla podle očekávání Praha, následovaná ostatními českými městy – Brnem, Ostravou, Plzní, Libercem a dalšími.

V Praze lákají Strašnice, v Brně Slatina a Líšeň

Jak se ukázalo, ne všechny části dvou největších měst republiky byly vyhledávány rovnocenně; v Praze je největší zájem o rodinné domy ve Strašnicích, dále v Radotíně a v Dejvicích, v Brně vede čtvrť Slatina a Líšeň.

Maximální cena, kterou zájemci o rodinné domy většinou zadávali, byla v Praze i v Brně stejná – do 3 milionů korun. Ovšem oproti Brnu, kde je tato výše maximální ceny s velkým náskokem nejobvyklejší, není při hledání rodinného domu v Praze příliš velký rozdíl mezi první (do 3 milionů) a druhou (do 5 milionů) nejčastěji zadávanou cenou.

Pokud někdo na serveru Sreality.cz ve sledovaném období hledal byt, pak to byly také především byty ve velkých městech. Co se lokalit týče, v hlavním městě „frčí“ Praha 4 a Praha 9, v Brně, které je i v této kategorii na druhém místě, městská část Bystrc a Veveří.

v Brně je nejoblíbenější lokalitou pro rodinné bydlení SlatinaZa celou Českou republiku byl z pohledu dispozice bytu a počtu zobrazení nejvíc preferovaný byt 3 + 1. V Praze pak 2 + kk a v Brně 3 + 1.

Byty do 2,5 milionu

Při vyhledávání bytu v české metropoli zadávali uživatelé nejčastěji maximální cenu v rozmezí 2 až 2,5 milionu korun, v Brně to bylo 1 až 1,5 milionu korun.

Pokud někdo sháněl pronájem, pak největší zájem byl o byty 2 + 1 a 2 + kk. U větších bytů lidé volí raději vlastní a hypotéky, než by platili vysoký nájem. Nejvíce uživatelé pátrali po nájemních bytech v Praze. Teprve s velkým odstupem následovalo Brno a jiná velká města.

Vyšlo na http://www.denik.cz/ekonomika/kupci-hledaji-predevsim-rodi20111213.html

Žádné podobné články.