Češi nakupují byty v Praze více než před krizí. Vyplatí se jim to.

Trh s byty v České republice hlásí vyšší zisky již pět let, letos poprvé ale překoná předkrizový rok 2007. Developeři totiž odhadují, že za letošek v metropoli prodají přibližně 5 600 nových bytů, před sedmi lety to přitom bylo pouze 5 356 bytů.

Pořízení nového bytu v Praze se vyplatí, přestože ceny zvolna stoupají a příští rok by se kvůli zvýšení cen ve stavebnictví mohly vyšplhat ještě trochu výš.

Minimálně do přelomu března a dubna, kdy lidé nejvíce nakupují nemovitosti, se totiž výraznější růst cen neočekává a úrokové sazby jsou jen kousek od historického minima.

Výhodné hypotéky a byty

Nízké hypotéky přímo vybízí k výměně podnájmu za vlastní bydlení. V listopadu průměr úrokových sazeb klesl na 2,43 % a dá se očekávat, že bude klesat i nadále.

Zatímco tedy úrokové sazby hypoték klesají, ceny bytů stoupají. V prosinci nejvíce zdražily byty kategorie 1+1, nejméně naopak byty 3+1. Výrazné navýšení cen nebylo ani u bytů s dispozicí 2+1. Velmi výhodné je tedy pořídit si větší byt a následně ho například pronajímat.

Bydlení v Praze se Sekyra Group

Nákupům nemovitostí do konce roku nahrává také to, že Česká národní banka chce omezit tzv. stoprocentní hypotéky, o které si mohou požádat i lidé, kteří nemají našetřeno. Kdo si tedy chce pořídit byt v Praze tímto způsobem, má poslední příležitost, než nařízení začne platit.

Volné byty jsou na Vinohradech i v Dolních Počernicích

Zájemci o bydlení v Praze 10 mohou investovat do některého z bytů v rezidenci Korunní. K dispozici jsou byty 3+kk se slevou od 1 milionu korun. V nabídce je také mezonetový byt 4+kk se slevou půl milionu korun. V kombinaci s levnými hypotékami jde o skvělou investici do budoucna.

Kdo dává před zábavou v centru přednost práci na zahrádce, jistě ocení nové viladomy, které jsou součástí projektu V Čeňku. V Dolních Počernicích vyrostlo celkem 53 bytů v 6 bytových domech o velikosti od 1+kk po 4+kk.

Všechny viladomy splňují nízkoenergetický standard a investice do nich se vám tedy vrátí dvojnásobně – ušetříte při nákupu i provozu.

Přečtěte si také

  1. Před krizí jsme dělali věci krásnější a komfortnější, přiznal šéf Sekyra Group Jak pokračují jejich projekty, jakou obchodní politiku zvolili a jaké jsou ceny jimi nabízených nových bytů. O tom je rozhovor...
  2. O nové byty v Praze je zájem. Do září se jich prodalo skoro tolik jako za celý loňský rok Zájem o nové bydlení v české metropoli výrazně vzrostl. V prvních třech čtvrtletích letošního roku se prodalo 2 492 bytů, což je téměř...