Na Praze 5 se chystá nový tunel spojující Jiráskův most s Plzeňskou

Projekt kompletní přestavby okolí Smíchovského nádraží se stále odkládá kvůli neshodám ohledně změny územního plánu. Výstavba nových bytových i kancelářských budov v centru Prahy ale nebude jedinou změnou, kterou tato oblast prodělá. Praha 5 plánuje velké změny v dopravě.

Méně aut na Praze 5

Radnice Prahy 5 plánuje odklonění dopravy ze Strakonické ulice do Nádražní. Strakonická ulice leží na pobřeží Vltavy a patří k nejrušnějším v Praze vůbec. Na břehu Vltavy by se tedy mohlo začít s výstavbou bytových domů.

Ke snížení dopravy by měl přispět i tunel, který povede od Jiráskova mostu (ulice V botanice) až k Plzeňské, tedy přibližně pod Kartouzskou ulicí. Rušná Kartouzská ulice leží nedaleko autobusového nádraží Na Knížecí, ke kterému by měla sahat nová zástavba společnosti Sekyra Group.

Nové byty na Praze 5

Nejvíce nových bytů bude v rámci projektu Smíchov City vybudováno v blízkosti Smíchovského nádraží. Obyvatelé nových bytů na Smíchově změny v dopravě, které povedou k většímu klidu, určitě ocení.

Zdroj: http://zpravy.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/praha-5-chysta-uzemi-pro-byty-i-novy-tunel-strakonickou-chce-zmenit-na-bulvar-1038233

Přečtěte si také

  1. S novým Smíchov City v Praze pravděpodobně přibude i nový most přes Vltavu Během následujících deseti až dvaceti let proběhne úplná přestavba okolí Smíchovského nádraží o ploše asi 50 hektarů. Společnost Sekyra Group...