Nové bydlení v Praze hledá čím dál víc mladých rodin. Lákají je zahrady

Zájem o bydlení v Praze roste. Od začátku roku stoupla poptávka po bydlení v novostavbách už o 10 % a podle analytiků hned tak neklesne. V Praze totiž za první tři měsíce roku přibyly díky stěhování skoro 4 000 obyvatel a tento trend má vydržet i v příštích letech.

Do Prahy se na rozdíl od minulých let stěhuje víc lidí z jiných českých regionů. V letech 2010 až 2014 se jich z Prahy odstěhovalo o víc než 10 000 Čechů víc, než se jich přistěhovalo, letos je zatím situace opačná. V prvním čtvrtletí roku se přistěhovalo o 174 Čechů víc, než se z Prahy odstěhovalo.

Rodiny chtějí místo na hraní i grilování

Díky tomu roste i poptávka po bydlení. Čím dál častěji shánějí nové bydlení i mladé rodiny, které vyměňují malé byty v Praze za větší bydlení. Důležité pro ně přitom často bývá to, zda je součástí bydlení otevřený prostor. Stále častěji proto mají zájem o nové domy se zahradou.

Domy v Praze

Mladé rodiny totiž chtějí prostor, kde si mohou v klidu hrát děti, nebo kde mohou třeba grilovat s přáteli. Přesně takové bydlení nabízí například rodinné domy, které vyrostou v 2. etapě projektu Dolní Počernice v Praze 9.

Obyvatelé najdou zeleň, hřiště i supermarkety

Na prodej je v něm ještě víc než 40 pozemků, na kterých si mohou jejich majitelé nechat postavit buď vlastní dům, nebo některý z 12 typů domů na klíč. Developer je spolu s architektem připravil tak, aby vyhovovaly územnímu plánu.

V Dolních Počernicích navíc rodiny s dětmi najdou všechno, co potřebují. V okolí jsou parky, rybníky nebo třeba golfové hřiště. Jen 300 metrů od pozemků je centrum Dolních Počernic, kde najdete školu, školku, poštu i restaurace a nedaleko jsou také supermarkety i lékařské ordinace.

Přečtěte si také

  1. O nové byty v Praze je zájem. Do září se jich prodalo skoro tolik jako za celý loňský rok Zájem o nové bydlení v české metropoli výrazně vzrostl. V prvních třech čtvrtletích letošního roku se prodalo 2 492 bytů, což je téměř...
  2. Hledáme bydlení v Praze pro rodiny s dětmi Jste přesvědčeni, že velkoměsto se nemůže stát ideálním bydlištěm pro rodiny s dětmi? Pak se mýlíte. Praha nabízí bytové domy obklopené...