Hledáme bydlení v Praze pro rodiny s dětmi

Jste přesvědčeni, že velkoměsto se nemůže stát ideálním bydlištěm pro rodiny s dětmi? Pak se mýlíte. Praha nabízí bytové domy obklopené zelení a nezatížené nadměrným hlukem. Klid a dostatek zelených ploch totiž patří mezi základní parametry rozhodující o kvalitě rodinného bydlení. Jaké jsou ty další?

výběr bytu pro rodinu s dětmi je potřeba pečlivě zvážitPojďme se společně podívat, jaká kritéria by mělo splňovat pohodlné bydlení v Praze pro celou rodinu. Pokud si nevyberete některou z rušných lokalit v centru města nebo starých sídlišť na jeho okraji, může být vaše bydlení až překvapivě příjemné.

  • Velikost bytu

S dětmi se do jednopokojového bytu nevejdete. Pokud o sebe nechcete zakopávat, poohlížejte se po bytech velikosti 2+1 nebo 2+kk nebo větších. Dětský pokoj ocení děti i vy.

  • Poloha bytu

Pečlivě zvažte polohu bytu. V Praze se dá bydlet prakticky v lese, ale i uprostřed nejrušnějších dopravních tepen. Pro děti bude vhodnější klidnější městská část, kde nejezdí tolik aut a za přírodou není potřeba jezdit přes celou metropoli.

  • Dostupnost

Snadná dostupnost usnadní život vám i vašim dětem. Díky blízkosti metra, tramvaje či autobusu nebudete muset vozit děti do školy či odpoledních kroužků autem nebo s nimi absolvovat dlouho cestu k zastávce.

  • Občanská vybavenostbydlení v Praze pro rodiny s dětmi

V okolí bytu by neměla chybět škola, školka, obchody, lékař a také sportovní areály. Cokoli v blízkosti vaše bydlení zpříjemní.

  • Typ bytu

Jelikož pouštět se do rekonstrukce, když potřebujete vařit a uklízet, není moc výhodné, u rodin s dětmi jsou nejvíce populární novostavby. Zaručují, že uprostřed prosince nevypne topení nebo že nepřestane téct teplá voda zrovna uprostřed koupání.

Dalším plus při výběru bytu pro rodinu v Praze je blízkost dětských hřišť, odpočívadel, parku a cyklostezek, které mohou sloužit k procházkám s kočárkem i k jízdě na kole. Areálem, který takovými možnosti disponuje je například projekt Kejřův Park – originálně řešené bytové domy s výhledem na vodní plochu nebo lesopark. Na pražském Jarově vyrostl další projekt určený pro rodinné bydlení - Zelené město. Téměř polovinu bytové výstavby tvoří zelené plochy, garáže jsou umístěné pod domy, takže ulice jsou volné a bezpečné jak pro obyvatele, tak pro jejich pobíhající a hrající si děti.

Přečtěte si také

  1. Hledáme bydlení v Praze pro seniory Realitní kanceláře i developeři se stále častěji setkávají s požadavkem na přiměřené a důstojné bydlení pro prarodiče či starší rodiče,...
  2. Hledáme bydlení v Praze pro studenty Do Prahy míří rok od roku čím dál víc studentů. Univerzity přijímají uchazeče z různých koutů České republiky a ti pak...