Cizinci mají menší zájem o nové byty v Praze

S novým rokem dávají ekonomové a další odborníci dohromady statistiky za rok minulý. Z čísel vyplývá, že zájem cizinců o byty v Praze klesl o 4 %. Stabilní zůstává pouze zájem Slováků, které ale mnoho Čechů za cizince ani nepovažuje.

Byty na prodej v centru Prahy v minulých letech často končily v rukách zahraničních majitelů. Ti si je kupovali na investici nebo jako dovolenková sídla. Tento trend ale pomalu odeznívá, a to hned z několika důvodů. Častými investory byli lidé z Ruska a východní Evropy, tamní geopolitická situace a devalvace rublu však nyní nákupům v zahraničí příliš nesvědčí.

Developeři ale pokles poptávky nepociťují. Spíše naopak. Nízké sazby hypoték, růst mezd a rekordně nízká nezaměstnanost způsobují, že o nákup nového bytu má zájem čím dál více Čechů. Už loni developeři prodali jenom v Praze rekordních 7 000 nových bytů a zdá se, že letos bude situace podobná.

Bydlete v Modřanech

Naším tipem jsou nové byty v Praze 4 od společnosti Sekyra Group. V projektu Tandem Modřany tu vyrostou dva bytové domy o celkovém počtu 76 bytů. K dispozici budou 1+kk od 30 m2 ideální pro singles, 2+kk vhodné pro páry a 3+kk až do velikosti 90 m2, kam se vejdou i početné rodiny.

V okolí domů je veškerá občanská vybavenost včetně školek, škol, polikliniky, obchodů a sportovišť. Každý byt má navíc svůj balkón, sklep a parkovací stání. Klid a příjemné prostředí pak zajistí dostatek zeleně. Praha 4 je zkrátka skvělé místo pro život!

Byt, nebo dům v Praze?

O nové byty a byty obecně je nyní velký zájem. Pokud tedy chcete využít levných hypoték a hledáte byt v Praze, neotálejte. Nabídka se postupně zmenšuje, a to nejen v Praze 4.

Společnost Sekyra nabízí kromě bytů také pozemky na prodej v Praze. Najdete je v Dolních Počernicích a je zcela na vás, jaký dům si na nich postavíte. Při dodržení pravidel můžete zrealizovat vlastní návrh, jinak nabízí výběr z 12 typů domů na klíč v nízkoenergetickém a pasivním standardu.

Přečtěte si také

  1. O nové byty v Praze je zájem. Do září se jich prodalo skoro tolik jako za celý loňský rok Zájem o nové bydlení v české metropoli výrazně vzrostl. V prvních třech čtvrtletích letošního roku se prodalo 2 492 bytů, což je téměř...
  2. Lidé mají zvýšený zájem o bydlení v Praze, červen vstoupí do dějin českých hypoték Zatímco na začátku roku developeři odhadovali, že v Praze prodají zhruba 6 000 nových bytů, nyní hovoří o 7 tisících....
  3. Nové bydlení v Praze hledá čím dál víc mladých rodin. Lákají je zahrady Zájem o bydlení v novostavbách v Praze roste. Nové bydlení shánějí mladé rodiny. Dávají přednost domům se zahradou, jaké vyrostou...